تکان دادن ناراحتی استفاده اخبار پزشکی

تکان دادن: ناراحتی استفاده اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار پزشکی آب سالم بخورید ، علت بروز ناراحتی های کلیوی

یک متخصص تغذیه گفت: بسیاری از ناراحتی هایی کلیوی که به خصوص در سالمندان بروز می کند قطعا ریشه در کم خوردن مایعات دارد.

آب سالم بخورید ، علت بروز ناراحتی های کلیوی

علت بروز ناراحتی های کلیوی/آب سالم بخورید

عبارات مهم : ناراحتی

یک متخصص تغذیه گفت: بسیاری از ناراحتی هایی کلیوی که به خصوص در سالمندان بروز می کند قطعا ریشه در کم خوردن مایعات دارد.

به گزارش مهر، دکتر مرتضی صفوی با تاکید بر اینکه نیاز به آب در فصول متفاوت تفاوت نمی کند، افزود: البته در فصل گرما به علت اینکه هوا گرم است و تعریق صورت می گیرد نیاز به مصرف آب زیاد می شود. به عنوان نمونه فردی که شاطر است و پشت تنور می ایستد طبیعتا به علت تعریقی که می کند به آب بیشتری نیاز دارد؛ ولی در شرایط عادی آب جهت سوخت و ساز و جهت شاداب کردن پوست و مو مورد نیاز هست. لذا نباید این را متمایز کنیم و بدانیم در تمامی فصل های سال بدن ما به آب نیاز دارد.

آب سالم بخورید ، علت بروز ناراحتی های کلیوی

وی در ادامه به تاثیرات کم نوشیدن آب بر روی سلامت جسم بیان کرد: کم نوشیدن آب بر روی سلامت جسم قطعا تاثیراتی که می گذارد. به علت اینکه سوخت و ساز خوب انجام نمی شود هنگامی که آب کمتر می خوریم ، مشکلاتی شدیدی مانند سردرد ، پرسشها کلیوی رخ می دهد، هنگامی که که ادرار به علت نخوردن آب غلیظ می شود همین می تواند زمینه ایجاد کریستال ها، عفونت ها و سنگ ها در سیستم ادراری فراوان شود. همین طور هنگامی که که آب را به اندازه کافی استفاده کنیم.

این متخصص تغذیه ادامه داد: البته دو نظر وجود دارد؛ یکی اینکه واقعا افراد روزی هفت الی هشت لیوان آب بخورند. این خیلی خیلی خوب هست، از طرف دیگر بعضی از نظریه پردازان عقیده دارند که فرد فقط در مواقع تشنگی باید آب بخورد که البته این هم درست هست. این دو نظر یکسان هست؛ لیکن کسی که نیاز به آب دارد طبیعتا تشنه خواهد شد. جهت این است که آب کمتر مصرف کرده هست؛ ولی کسی که آب و نوشیدنی های سالم (آبمیوه های بدون شکر) زیاد می نوشد، در اینگونه موارد اصلا ایجاد تشنگی نمی شود علاوه بر این به علت این است که مایعات خورده است بعد در هر صورت اعتقاد داریم که مصرف مایعات را زیاد کنید،

یک متخصص تغذیه گفت: بسیاری از ناراحتی هایی کلیوی که به خصوص در سالمندان بروز می کند قطعا ریشه در کم خوردن مایعات دارد.

وی در ادامه تاکید کرد: خیلی از ناراحتی های کلیوی که به خصوص در سالمندان ایجاد می شود قطعا ریشه در کم خوردن مایعات دارد. مایعات بسیار عالی هست، آب مایه حیات است و می تواند جهت ما بسیار بافایده باشد، استفاده از آب سالم واقعا می تواند سلامتی را به دنبال داشته باشد.

صفوی در پاسخ به این پرسش که جهت ورزشکاران چه مقدار آب روزانه مورد نیاز هست، گفت: بسته به نوع ورزش مقدار آب متفاوت هست. فردی که عرق می کند و فعالیت های زیاد و تحرکات زیاد دارد طبیعی است که یک میزان بسیار بالایی، چند لیتر آب بدن به علت عرق کردن مداوم و دویدن بیش از حد از دست می دهد هنگامی که که این آبها از راه تعریق دست می رود، املاح و ویتامین ها هم از بین می روند.

وی ادامه داد: بنابراین آب سالم استفاده کنیم که هم نیازهای بدن و هم املاح مورد نیاز تامین شود به خصوص املاح اگر تنظیمش بهم بخورد الکترولیت ها به خصوص که سدیم، پتاسیم و کلورین ها است اگر تعادلش بهم بخورد واقعا می تواند حتی منجر به فوت شود. حتما دقت کنیم هنگامی که آب بدنمان به هر دلیلی به علت شغلمان، ورزشمان، شرایط گرما کم شود باید آب بدن را جبران کنیم.

آب سالم بخورید ، علت بروز ناراحتی های کلیوی

این متخصص تغذیه در آخر اظهارداشت: باید حتما میزان آب را جهت دریافت ورزشکاران، متناسب با نوع ورزشی که انجام می دهند زیاد کردن بدهیم.

واژه های کلیدی: ناراحتی | استفاده | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs