تکان دادن ناراحتی استفاده اخبار پزشکی

تکان دادن: ناراحتی استفاده اخبار پزشکی

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی بازار شایعات مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا،چه تاثیری بر بازار نفت دارد؟

برخی بر این باورند رشد قیمت نفت موقتی است و به علت تلاش های امریکا جهت سامان بخشی به بازار نفت و زیاد کردن عرضه، شاهد کم کردن قیمت آن خواهیم بود و بعضی دیگر به

بازار شایعات مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا،چه تاثیری بر بازار نفت دارد؟

بازار شایعات مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا،چه تاثیری بر بازار نفت دارد؟

عبارات مهم : ایران

برخی بر این باورند رشد قیمت نفت موقتی است و به علت تلاش های امریکا جهت سامان بخشی به بازار نفت و زیاد کردن عرضه، شاهد کم کردن قیمت آن خواهیم بود و بعضی دیگر به تنش های ژیوپولتیک اخیر اشاره می کنند و معتقدند احتمال زیاد کردن قیمت نفت وجود دارد.

به گزارش خبرآنلاین و به نقل از اویل پرایس، قیمت نفت در چند سال اخیر نوسانات زیادی را تجربه کرده هست، ولی رکودشکنی فروش نفت با قیمت بیش از ۷۰ دلار در روز گذشته حکایت از شرایط تازه ای در بازار داشت. در این روز قیمت هر بشکه نفت در بازار جهانی از مرز ۷۰ دلار گذشت که بالاترین قیمت طی سه سال اخیر بود.

برخی بر این باورند این رشد قیمت موقتی است و به علت تلاش های امریکا جهت سامان بخشی به بازار نفت و زیاد کردن عرضه، ما شاهد کم کردن قیمت آن خواهیم بود و بعضی دیگر به تنش های ژیوپولتیک اخیر اشاره می کنند و معتقدند احتمال زیاد کردن قیمت نفت وجود دارد.

بازار شایعات مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا،چه تاثیری بر بازار نفت دارد؟

سایت اویل پرایس در گزارش اخیر خود نوشت علت زیاد کردن قیمت نفت طی دو هفته اخیر را می توان جنگ لفظی کشور عزیزمان ایران و امریکا دانست. دو کشوری که هم از نظر تولید و صادرات نفت جایگاه خاص ای در دنیا دارند و هم از تاثیرگذارترین کشورها در سطح بین المللی و منطقه ای هستند.

ایران یکی از قدرتمندترین کشورهای خاورمیانه است و به شاهراه انتقال نفت دنیا دسترسی دارد. این کشور ترساندن کرده است در صورت ممانعت امریکا از صادرات نفتش، تنگه هرمز را خواهد بست. تنگه ای که روزانه ۱۹.۵ میلیون بشکه نفت از آن عبور می کند و بسته شدن آن می تواند تنشهای نظامی، اقتصادی و بحران های سیاسی و انسانی را در منطقه ایجاد کند.همین جنگ لفظی باعث شد تا قیمت نفت در بازار جهانی زیاد کردن یابد .در صورتیکه این تنشها به درگیری نظامی ختم شود می تواند زمینه جهت رسیدن قیمت نفت تا مرز ۲۰۰ دلار هم فراهم شود، اگر اعمال تحریم ها مانع از صادرات نفت کشور عزیزمان ایران شود قیمت از مرز ۱۰۰ دلار فراتر می رود.ولی شواهد نشان می دهد هیچ کدام از این اتفاق ها نخواهد افتاد.

برخی بر این باورند رشد قیمت نفت موقتی است و به علت تلاش های امریکا جهت سامان بخشی به بازار نفت و زیاد کردن عرضه، شاهد کم کردن قیمت آن خواهیم بود و بعضی دیگر به

اخیرا دونالد ترامپ رییس جمهوری امریکا که در ماه می امسال از توافق هسته ای خارج شد و عامل مهم تمامی تنش های اخیر بود، رسما اعلام کرد آماده مذاکره با کشور عزیزمان ایران در زمینه مساله هسته ای و حصول توافقی جامع و قابل تایید در سطح بین المللی هست. او در کنفرانس خبری که بعد از ملاقات با مقامات کشور ایتالیا برگزار کرده بود، این خبر را اعلام کرد و در ادامه گفت امریکا جهت شروع مذاکرات هیچ پیش شرطی ندارد. رییس جمهوری امریکا ادامه داد: درخواست مذاکره با مقامات کشور عزیزمان ایران نه نشانه ضعف امریکا و نه نشانه قدرت این کشور هست، تنها نشان می دهد امریکا مذاکره و دیپلماسی را راه حل پرسشها جهانی می داند. از طرف دیگر اخباری در مورد میانجی گری عمان جهت مذاکره بین کشور عزیزمان ایران و امریکا هم انتشار یافته است که می تواند راه را جهت حصول نتیجه مطلوب هموار کند.

انتشار این خبرها بعد از خط و نشان های اخیر ترامپ و وزیر امور خارجه اش، نشانه عوض کردن موضع امریکا هست. اگر کشور عزیزمان ایران هم در مسیر مذاکره با امریکا همراه شود و این مذاکرات شروع شود، تنش سیاسی موجود در بازار نفت از بین می رود و ارزش نفت در بازار کم کردن پیدا می کند. در آن صورت میانگین قیمت نفت در امسال برابر با ۶۰ دلار خواهد بود و عرضه و تقاضا قیمت را در سال ۲۰۱۹ تعیین خواهد کرد.

ثبات قیمت نفت در ماه های پیش رو در صورتی که مذاکرات شروع شود و به نتیجه مطلوب برسد، نوید بخش رونق در فضای سیاسی و اقتصادی دنیا است.

بازار شایعات مذاکره کشور عزیزمان ایران و آمریکا،چه تاثیری بر بازار نفت دارد؟

واژه های کلیدی: ایران | بازار | مذاکره | امریکا | صادرات | اقتصادی | مذاکرات | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs